صفحه اصلی » راهنما » فرم های عملیاتی » تسویه حساب مشترک اعتباری
تسویه حساب مشترک اعتباری
تسویه حساب مشترک اعتباری زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۶:۵۲

در سمت راست صفحه اصلی با مراجعه به منوی عملیات و کلیک بر روی تسویه حساب مشترک اعتباری این صفحه باز می شود:

 

در این پنجره قادر خواهید بود، مشترکینی را که در هنگام تعریف، جزو مشترکین اعتباری تعریف شده و وضعیت بدهکاری یا بستانکاریشان را مشاهده نمایید و جهت تسویه حساب با آنها اقدام نمایید.

در قسمت بالای این صفحه لیست مشترکین اعتباری وجود دارد. که علاوه بر نام، کد اشتراک ، تلفن، وضعیت و مانده حساب آنها نمایش داده خواهند شد.

توجه: ردیف هایی که رنگ آنها قرمز است، بدهکار هستند و ردیف هایی که سبز رنگ هستند یا طلبکار می باشند یا مانده حساب آنها صفر است.

اقدامات لازم جهت تسویه حساب با مشترک اعتباری:

 

1.        جستجوی مشترک اعتباری مورد نظر و دابل کلیک بر روی ردیف مشترک

2.     با دابل کلیک، مشخصات مشترک، مانده حساب و مبلغی که می بایست از وی جهت تسویه حساب دریافت شود به صورت خودکار به قسمت پایین انتقال داده می شود.

3.    چنانچه به همه صندوق ها دسترسی داشته باشید، می توانید در قسمت صندوق تعیین نمایید که موجودی به کدام صندوق افزوده شود و در غیر اینصورت صندوق تحویل شده به شخص کاربر نمایش داده می شود و کاربر امکان تغییر آن را نخواهد داشت.

4.     مبلغی که قصد دریافت از مشترک اعتباری دارید را در قسمت «مبلغ دریافتی» یادداشت نمایید. اگر توضیحاتی هم مورد نظر دارید در قسمت توضیحات مرقوم بفرمایید.

5.       سپس بر روی دکمه «دریافت» کلیک نمایید.

6.       پیغامی مانند زیر به شما نمایش داده خواهد شد:


7. در صورت تایید پیغام فوق، مبلغ مورد نظر به صندوقی که تعیین نموده اید واریز خواهد شد و به همان میزان از مانده حساب مشترک اعتباری کسر خواهد شد.

توجه: با انتخاب هر صندوق، موجودی و کاربر آن صندوق  به شما نمایش داده خواهد شد.

نکته: چنانچه اطلاعات یک مشترک در قسمت «مشخصات مشترک» بارگذاری شده باشد. با کلیک بر روی «گزارش ریز خریدهای اعتباری» و «گزارش خلاصه خریدهای مشترک» گزارش مربوطه به صورت خودکار برای مشترک مورد نظر فیلتر می شود. به عبارت دیگر گزارش خریدهای مشترک اعتباری که انتخاب شده است نمایش داده می شود.